Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Legea 544/2001 inf.publice
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Legea 544/2001 inf.publice

Rog un raspuns,in cazul in care te adresezi unei institutii publice cu o cerere de informatii publice in temeiul legii 544/2001 si aceasta refuza sa le comunice,dupa care te adresezi sefului institutiei publice cu o reclamatie administrativa in temeiul aceliasi legi ,care la randul lui refuza,nemotivat.Cererea de chemare in judecata vizeaza institutia ori seful institutiei.
Cererea de chemare in judecata va viza institutia ...