avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 251 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Legea 544/2001 inf.publice
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Legea 544/2001 inf.publice

Rog un raspuns,in cazul in care te adresezi unei institutii publice cu o cerere de informatii publice in temeiul legii 544/2001 si aceasta refuza sa le comunice,dupa care te adresezi sefului institutiei publice cu o reclamatie administrativa in temeiul aceliasi legi ,care la randul lui refuza,nemotivat.Cererea de chemare in judecata vizeaza institutia ori seful institutiei.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:07, 3 Iunie 2018
Cererea de chemare in judecata va viza institutia ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Raspuns la reclamatie dumitruufo dumitruufo Cum pot sa actionez daca o institutie (ARR) nu-mi raspunde la o reclamatie in termenul legal? (vezi toată discuția)
Intrebare legata de lipsa unui raspuns la o reclamatie in termenul legal dunamis1978 dunamis1978 Buna ziua. Am facut o reclamatie la o institutie publica care solutioneaza neintelegeri intre furnizori de servicii si clienti si au trecut 53 de zile de la ... (vezi toată discuția)
Doamnelor,domnilor avocati un raspuns corect pe legea 544.2001 informatie publica ? telecomanda telecomanda Solicitare informatie pe legea 544/2001, termen actionare in instanta institutie publica Exemplu de caz : Pe data de:05.03.2015 am facut o cerere pe legea ... (vezi toată discuția)