Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Pot da in judecată șeful meu
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Pot da in judecată șeful meu

Lucrez la o firmă privată de transport persoane dializate . Am suferit un accident anul trecut pe 28 07 2017 se poate vedea pe infotrafic la Pitești a fost întâmplarea . de atunci șeful meu tot se ține de capul meu să mă facă să-mi dau demisia.apropo masina care am conduso avea ITP expirat de aproape o lună la mine fiind prima dată când m-am urcat pe ia și la mine sa întâmplat nenorocirea.bineinteles am luat amenda.seful meu a cerut bani la restul colegilor că să plătesc eu amenda.este normal.de ce dovezi am nevoie să-l pot da in judecată? vă mulțumesc!
Ce vreți mai precis?