Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Este posibil sa fiu exmatriculata?
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Este posibil sa fiu exmatriculata?

Este posibil sa ma exmatriculeze dacă am fost prinsă ca am încercat sa copiez la un parțial? Menționez ca sunt studenta la facultate in Cluj, anul 1. Nu am primit nici un avertisment înainte..direct mi-a spus ca îmi face cere de exmatriculare profesoara, iar apoi când m-am dus la profesorul titular mi-a spus direct ca trebuie sa plătesc pentru ce am făcut și ca, da ma exmatriculeaza.
Este posibil daca in regulamentul Universitatii este prevazuta aceasta posibilitate ( de regula toate institutiile prevad acest lucru ca o modalitate prin care acestea lupta impotriva fraudei). Prin urmare studentul care încearcă să promoveze probele de evaluare (examene, colocvii, proiecte, teste, etc.) prin fraudă poate fi exmatriculat la propunerea Consiliului Facultății si prin Dispozitia Rectorului.
Daca frecventati cursurile unei facultati private cu atat mai mult este posibil ca sa susportati si anumite costuri.