Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Când pot întra în concediu prenatal.
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Când pot întra în concediu prenatal.

Bună ziua. Sunt angajata într-un magazin alimentar și sunt însărcinată în luna a-2-a. Mi-am anunțat angajatoarea ca sunt însărcinată și mi-a spus sa fac ceva ca nu va putea sa îmi plateasca concediu medical (bănuiesc ca se referea la prenatal si postnatal) și ca va închide firma deoarece eu fiind singura angajata nu mai are cine sa lucreze... As vrea sa știu ce as putea sa fac în condițiile de față, am citit ca as putea ieși în șomaj dar nu știu când și cât voi fi plătită ținând cont ca am luat minimul pe economie în cei 3 ani de când lucrez la dansa. Va mulțumesc anticipat.
ContSters476392, utilizator