Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cumparare imobil fara CF
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cumparare imobil fara CF

Buna ziua,va rog sa-mi spuneti cum pot cumpara o casa la tara de la parinti,acestia neavand CF doar un contract vanz.cump?
Va multumesc
Faceti mai întâi cadastru si intabularea apoi cumparati
E f.complicat.Trebuie prin instanta,deoarece proprietara de la care au cumparat casa a decedat.
Pot face doar un contract simplu la un avocat?
Multumesc
Cu un avocat isteț se poate.
Wow. Explicati-ne si nou domnule Enache cum reuseste un avocat istet sa transmita drepturi reale asupra unui imobil printr-un contract intocmit de el?