Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Fosa septica
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Fosa septica

Va rog sa ma lamuriti:la cati metri de curtea si gradina vecinului poate fi amplasata fosa septica?
Multumesc
Fosa septica se amplaseaza in baza unui proiect intocmit de o firma autorizata care in functie de conditiile de mediu (directie vant preponderent, umiditate, etc.), caile de acces si canalizarea, existente in zona, vecinatati, etc. amplaseaza respectiva fosa.
Pentru amplasarea fosei septice este nevoie de avizul Directiei judetene de sanatate publica si al Agentiei teritoriale de mediu, avizul vecinilor si autorizatie de ctie. de la primarie.