Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mediu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mediu

Buna ziua!

A. Vecinul meu depoziteaza fecale umane in aer liber, intr-o groapa in pamant (nebetonata).

Am rugamintea sa ma ajutati cu cateva prevederi legale care interzic o astfel de practica.

B. Legislatia prevede ca pentru o casa noua, intr-o localitate in care nu exsita retea de canalizare, fosa septica sau bazinul vidanjabil de amplaseaza la cel putin 10 m distanta de locuintele invecinate. In situatia in care nu exista o astfel de distanta si fosa/bazinul a fost amplasat conform proiect, aviz mediu, aviz DSP, Autorizatie de Constructie la 7-8 metri de locuintele vecine ar fi o problema?

Multumesc anticipat pentru ajutor!
Nimic? Nimeni?