avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 683 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mediu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mediu

Buna ziua!

A. Vecinul meu depoziteaza fecale umane in aer liber, intr-o groapa in pamant (nebetonata).

Am rugamintea sa ma ajutati cu cateva prevederi legale care interzic o astfel de practica.

B. Legislatia prevede ca pentru o casa noua, intr-o localitate in care nu exsita retea de canalizare, fosa septica sau bazinul vidanjabil de amplaseaza la cel putin 10 m distanta de locuintele invecinate. In situatia in care nu exista o astfel de distanta si fosa/bazinul a fost amplasat conform proiect, aviz mediu, aviz DSP, Autorizatie de Constructie la 7-8 metri de locuintele vecine ar fi o problema?

Multumesc anticipat pentru ajutor!
Cel mai recent răspuns: Constantin-Sinel MARIN , Consilier juridic 21:56, 13 Iulie 2017
Nimic? Nimeni?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fosa septica Torrevieja Torrevieja La ce distanta trebuie instalata fata de gardul vecin (vezi toată discuția)
Distanta haznalelor de constructii e001 e001 vreau sa construiesc o hazna si nu stiu distanta prevazuta de lege pt a nu afecta casa vecinului care este aproape de hotar.daca am sapat la doi metrii de ... (vezi toată discuția)