avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 623 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Între mine și vecinul este un gard de sârmă de 1 m ...
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Între mine și vecinul este un gard de sârmă de 1 m și ceva.pot sa pun pe partea mea ondulin de plastic înalt de 2 m?

Vecinul nu este de acord ca eu sa ai opresc vizibilitatea din curtea mea.ce trebuie sa fac?
Autorizatie de constructie pentru un alt gard.
In rest, nu cunosc al cui e gardul, ce ondulin vreti sa montati, ce luminasolara ar pierde etc.
E un gard comun facut între vecinul si fostul proprietar.eu vreau sa pun un paravan mai bine zis pe proprietatea mea sa nu se mai vada in curtea mea
Nu fac constructie.nu pun plasticul pe fundatie.pur si simplu fac un paravan pt a avea un pic de intimitate pe propria curte
Nu inteleg ce vreti sa faceti exact, imi pare rau.
Pe terenul dv. puteti face ce doriti, atata timp cat respectati dispozitiile legale privind constructiile.
În opinia mea puteți să vă creați intimitatea dorită în propria curte, mulți oameni își montează acel plastic despre care vorbiți. Cred că ar trebui însă să respectați înălțimea gardului existent. Poate că acest aspect nu îi convine vecinului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizație de construire Daniel Slabu Daniel Slabu Buna ziua, Vreau sa construiesc, pe lângă gardul existent intre mine și Vecinul meu, pe proprietatea mea un gard/paravan din tabla, deoarece am un vecin ... (vezi toată discuția)
Retragere acord Diana Daisy Diana Daisy Bună. Vecinul si-a ridicat 1 etaj la casa. , si sa lipit de a mea...Mă rugat sa îi dau prin notariat acordul pentru nu a pierde proiectul. I lam dat. Dar ... (vezi toată discuția)
Gard comun PAUER PAUER EU SI VECINUL AVEM UN GARD COMUN,CARE DIN CAUZA UNOR NEINTELEGERI,TREBUIE INCHIS PT. A-MI PROTEJA INTIMITATEA SI PT. A NU DA PRILEJUL UNOR NOI DISPUTE. GARDUL ... (vezi toată discuția)