Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... 2 amenzi totalizeaza 15 puncte.Care este procedura ?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

2 amenzi totalizeaza 15 puncte.Care este procedura ?

Buna ziua,

Va scriu sa va intreb care este procedura.Trebuie sa primesc acasa o notificare care ma obliga sa ma prezint cu carnetul ? Daca nu ma prezint ce se intampla ? Se suspenda pe 30 zile sau 90 zile.Va multumesc anticipat.
Buna ziua !
Veti primi acasa o adresa prin care o sa fiti anuntat ca in termen de 5 zile sa depuneti permisul de conducere la unitatea de politie pe raza careia domiciliati sau aveti resedinta . Acesta urmeaza sa vi- l ridicati dupa 30 de zile.
Daca nu va prezentati o sa fiti sanctionat si se va prelungi durata de suspendare cu inca 30 de zile.
Cu stima !
Marius Zaharia, Avocat