Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Decizie impunere PFA
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Decizie impunere PFA

Ma confrunt cu urmatoarea situatie: Am depus in martie 2017 declaratia privind veniturile realizate pe 2016. Totusi, pana in prezent, nu mi-a fost comunicata decizia de impunere. Am facut m m vizite la ANAF si singurul raspuns care mi-a fost dat a fost ca impozitul a fost calculat ( fara CASS si CAS) si ca trebuie sa astept sa imi fie comunicat. Nu se stie cand si cum. Ce pot face sa grabesc acest proces mai ales in conditiile in care vreau sa inchid PFAul?
Puteti sa ii rugati sa va listeze ei pe loc copia dupa decizia de impunere emisa pentru impozit iar pentru ce nu s-a emis la contributii, nu puteti sa-i grabiti Puteti sa incepeti si procedura de radiere de la registrul comertului.
Mi-au listat calculul facut de ei. Dar cum inca comunicarea nu este oficiala, nu sunt obligata sa platesc. Am depus si o sesizare pe formularul lor online solicitandu-le grabirea procesului. Cat despre radierea la ONRC, de acord, pot demara procesul. Dar apoi am 15 sau 30 zile sa fac radierea la ANAF. Pot face radierea cu datorii restante?