avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 694 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

vechime in munca

Buna ziua. Din anul 2004 (aprilie) lucrez intr-o institutie bugetara (muzeu). intrebarea mea este urmatoarea: ce procentaj mi se acorda la salatiu si cate zile zile de concediu ?
Cel mai recent răspuns: irun , utilizator 08:56, 26 Iunie 2018
Care este vechimea totala in munca?
Dupa calculul meu in aprilie 2019 implinesc 15 ani de munca.
In prezent, trebuie sa aveti gradația 2 - de la 5 ani la 10 ani - și se determină prin majorarea salariului de bază avut cu cota procentuală de 5%, rezultând noul salariu de bază.

Din mai 2019, veti trece la gradația 3 - de la 10 ani la 15 ani - și se determină prin majorarea salariului de bază avut cu cota procentuală de 5%, rezultând noul salariu de bază.
Multumesc frumos !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul gradatie bugetar onisifor8 onisifor8 Cum se calculeaza gradatia unui bugetar|personal contractual angajat in ian 2019, dar a unui personal contractual angajat inainte de 31.12.2010? (vezi toată discuția)
Buna seara! ma puteti ajuta cu un raspuns, va rog? as candida ... Iuliana N Iuliana N Buna seara! Ma puteti ajuta cu un raspuns, va rog? As candida pe un post de debutant in asistenta sociala la primarie dar nu stiu ce salariu de incadrare ... (vezi toată discuția)
Buna seara!!!cu o intrebare si eu, lucrez la o primarie ca șofer ... Andrei198819881988 Andrei198819881988 Buna seara!!!Cu o intrebare si eu, lucrez la o primarie ca șofer si pe data de 1 octombrie am implinit 5 ani de cand am semnat contractul de munca, din ce am ... (vezi toată discuția)