Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Angajarea absolventi
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Angajarea absolventi

Buna ziua.

Pot sa cer niste informatii legate de circumstantele acordarii sumei de 500 de euro pentru angajatorii care incadreaza in munca proaspeti absolventi sau someri?

Multumesc,
yume21
Ce nedumeriri aveti ?
Eu langa serviciu am terminat facultatea de contabilitate . Examenul de licenta depun saptamana asta. Un cabinet de contabilitate ma angajeaza dupa examenul de licenta. Eu am lucrat la ultima loc de munca pana sfarsitul lunii iunie, decizia fiind eliberata pe data de 29 06 2018.
Intrebarea mea este ca angajatorul meu (cabinetul) va primi dupa mine? Primesc si eu? Intru si eu in aceasta categorie?
Multumesc!

Cu stima, yume21

Cornel Vasile a scris:

Ce nedumeriri aveti ?

yume21, utilizator
Cred ca este mai bine sa asteptam adoptarea OUG cu privire la acordarea acelei sume.