Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarii compensatorii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarii compensatorii

Buna ziua, SRL- ul unde lucrez intra in dizolvare cu lichidare voluntara. Suntem sapte angajati , nu avem Contract Colectiv de munca . Am rugamintea sa imi spuneti daca sunt obligati sa ne acorde salarii compensatorii, la incheierea contractelor de munca. multumesc ,
Daca nu aveti reglementata posibilitatea acordarii de salarii compensatorii , atunci angajatorul nu are o astfe;de obligatie.