avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1993 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarii compensatorii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarii compensatorii

Buna ziua, SRL- ul unde lucrez intra in dizolvare cu lichidare voluntara. Suntem sapte angajati , nu avem Contract Colectiv de munca . Am rugamintea sa imi spuneti daca sunt obligati sa ne acorde salarii compensatorii, la incheierea contractelor de munca. multumesc ,
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:31, 5 Iulie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca nu aveti reglementata posibilitatea acordarii de salarii compensatorii , atunci angajatorul nu are o astfe;de obligatie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nota lichidare DYC DYC Buna ziua, Am fost concediat cu art. 68 (concediere colectiva) si am efectuat preavizul de 20 de zile, astazi fiind ultima zi(17.12.209 ). Problema este ... (vezi toată discuția)
Salariu compensatoriu elena_p2013 elena_p2013 buna ziua, Incepand cu data de 01.03.2013 mi s-a desfacut CIM din motive neimputabile mie (compartimentul unde am lucrat isi restrange activitatea). As dori ... (vezi toată discuția)
Incetare cim pentru motive ce nu tin de persoana salariatului tituspop2006 tituspop2006 Buna ziua, Astept preavizul pentru desfacerea CIM pentru motive ce nu tin de persoana salariatului. Ma intereseaza daca patronul are obligatia achitarii de ... (vezi toată discuția)