Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Plati anticipate
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Plati anticipate

Buna ziua!
De cand s-a introdus noua declaratie unica am o nelamurire in ceea ce priveste plata impozitului pentru venitul estimat.
Se va proceda ca si in trecut cu plati anticipate trimestrial sau contribuabilul poate efectua plata cand doreste, cu conditia sa fie achitat integral impozitul pe venit pana la data de 15 martie?

Va multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~