Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de insertie

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea situatie. In prezent ma aflu in CIC si imi voi relua activitatea la un alt angajator. Datele sunt urmatoarele , citez din e-mail-ul primit de la hr “Cererea de incetare a contractului : trebuie completata cu “la data de 31.07.2018 (ultima zi de plata)” astfel ultima zi de contract va fi o zi de CIC si contractul va inceta efectiv incepand cu 01.08.2018” . La noul angajator am comunicat data de inceput 01.august este in regula? Voi beneficia de stimulent? Multumesc
Incetarea vechiului c.i.m. = data inceperii la noul angajator = 01.08.2018.