avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 772 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Amplasare rulota comerciala pe un teren extravilan ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Amplasare rulota comerciala pe un teren extravilan langa drumul national

Buna ziua,
Se poate amplasa o rulota comerciala pe un teren extravilan langa drumul national? stiti cumva daca trebuie sa obtin avizare de la vre o institutie , ma gandesc la mediu, sanepid etc?
Multumesc,
Cel mai recent răspuns: DenisRif , utilizator 14:27, 24 Iulie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Categoric ca da...Nu se pot face acte de comert dupa bunul plac al fiecaruia si oriunde... Cred ca se gasesc reglementari in O.G. nr. 99/2000



Ordonanţa Guvernului nr. 99/2000 a fost publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 424 din 1 septembrie 2000.---


Ultima Modificare in 29 martie 2015 Lege nr. 57/2015 – pentru modificarea şi completarea art. 33 dinOrdonanţa Guvernului nr. 99/2000 privind comercializarea produselor şi serviciilor de piaţă M. Of. 202/2015
Ultima modificare: Marți, 24 Iulie 2018
DenisRif, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sancționat contravențional pentru comerț ambulant dandolar dandolar Buna ziua Am o întrebare legată de vânzătorii ambulanți. Un prieten al meu a fost sancționat contravențional pentru comerț ambulant, respectiv pentru ... (vezi toată discuția)
Aviz funcționare spatiu comercial CristinaBrezoianu CristinaBrezoianu Buna ziua doresc sa amplasez în stațiunea Mamaia un spatiu comercial (un stand fix de 2/2mp care conform codului caen nu se încadrează în comerț ... (vezi toată discuția)
Vreau sa deschid un cafebar giovana giovana vreau sa dechid un cafe-bar am aproape toate actele in regula, un singur pas ma impiedica. am fost la camera de comert si nu imi da avizul de functionare ... (vezi toată discuția)