Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Amplasare rulota comerciala pe un teren extravilan ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Amplasare rulota comerciala pe un teren extravilan langa drumul national

Buna ziua,
Se poate amplasa o rulota comerciala pe un teren extravilan langa drumul national? stiti cumva daca trebuie sa obtin avizare de la vre o institutie , ma gandesc la mediu, sanepid etc?
Multumesc,
Categoric ca da...Nu se pot face acte de comert dupa bunul plac al fiecaruia si oriunde... Cred ca se gasesc reglementari in O.G. nr. 99/2000

Ordonanţa Guvernului nr. 99/2000 a fost publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 424 din 1 septembrie 2000.---

Ultima Modificare in 29 martie 2015 Lege nr. 57/2015 – pentru modificarea şi completarea art. 33 dinOrdonanţa Guvernului nr. 99/2000 privind comercializarea produselor şi serviciilor de piaţă M. Of. 202/2015
DenisRif, utilizator