avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 729 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Credit inainte de casatorie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Credit inainte de casatorie

Buna seara, va rog sa ne ajutati cu un raspuns la urmatoarea intrebare. In momentul căsătoriei eu am vreo obligatie de plata la un credit obtinut de viitorul sot, inainte de casatorie, imi pot pierde locuinta? Multumesc !
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 21:11, 24 Iulie 2018
In principiu nu. Care a fost destinatia banilor ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort gabriela paius gabriela paius buna seara,am si eu o intrebare pe care o pun in numele unei prietene de ale mele. sunt casatorita din 2006 si avem un copil de 4 ani.nu avem proprietati ... (vezi toată discuția)
Vrem sa ne casatorim si el are datorii la banca... alexappm alexappm Viitorul sot are datorii la banca si eu vreau sa fac imprumut la banca pentru \' prima casa \'si vrem sa ne casatorim, intrebarea este daca fac imprumutul la ... (vezi toată discuția)
Credit prima casă înainte de căsătorie. care sunt drepturile viitorului soț după o eventuală despărțire? angiba angiba Buna ziua Daca prietenul meu a facut un credit prin Prima casa,la care este doar el titular si acum urmeaza sa ne casatorim,si cheltuielile vor fi comune de ... (vezi toată discuția)