Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Instiintare catre AJOFM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Instiintare catre AJOFM

Exista un model/ tipizat de instiintare catre AJOFM prin care sa-i anuntam ca urmeaza sa angajam o persoana pe o anumita pozitie in cadrul societatii?
Unde gasesc acest tipizat? Caci pe saitul lor nu au nimic de acest gen...
Cu multumiri in anticipatie.
ART. 10/Lg 76/2002 - legea somajului
(1) Angajatorii au obligaţia să comunice agenţiilor pentru ocuparea forţei de muncă judeţene, respectiv a municipiului Bucureşti, denumite în continuare agenţii pentru ocuparea forţei de muncă, în a căror rază îşi au sediul, respectiv domiciliul, toate locurile de muncă vacante, în termen de 5 zile lucrătoare de la vacantarea acestora.
Bruta, utilizator