Forum Discuţii juridice Executare silită amenda jandarmerie.
Discuție deschisă în Executare silită

amenda jandarmerie.

Am primit o somatie de la Consiliul Local, directia impozite si taxe locale, pt plata unei amenzi vechi de aproximativ 1 an.

Somatie

Catre.....................,

Va instiintam ca figurati in evidentele fiscale ale noastre cu urmatoarele sume de plata restante pentru care s-a pornit executarea silita in temeiul titlului executoriu .............*****.................... a carui copie v-o transmitem alaturat:

Amenda

jud. sect. 5

dos xxxx/xxx/2008

pu . xxxxx/06.11.2008

total 200 lei.

daca in termen de 15 zile nu achitati sumele restante ... executare silita in baza prevederilor CPF 2003.

cam asa arata somatia insa ce mi se pare mie ciudat este :

in stanga sus unde scrie stema unitatii administrativ-teritoriale nu e nici o stema, si in locul stelutelor ***** nu scrie nimic.

Nu am nici un bun pe numele meu insa am un loc de munca. chiar ma pot executa ???
Va pot face poprire pe salariu.
Daca considerati ca ati fost nedreptatit puteti face contestatie la executare.