avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 142 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ACORDARE GRADATIE TRANSA VECHIME
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ACORDARE GRADATIE TRANSA VECHIME

SUNT REFERENT IMPOZITE SI TAXE LOCALE, CLASA III, ASISTENT IN CADRUL UNEI PRIMARII CU STUDII MEDII, AM INTRAT IN TRANSA I DE VECHIME 3-5 ANI, lA CE SALARIU BRUT Se ADAUGA 7,5% la salariu brut de 3610 din grila de salarizare din lg 153/2017 sau la brutul prin dispozitia primarului data in urma acestei legi care este mult mai mic.
Cel mai recent răspuns: ITLP , utilizator 10:05, 2 August 2018
La salariu stabilit prin decizia primarului.
Ultima modificare: Miercuri, 1 August 2018
Cornel Vasile, Consilier juridic
Sa inteleg ca el poate decide la care salariu brut se aplica majorarea transei de vechime ??
Dupa aparitia Legii 153/2017 , nu s-au stabilit salariile in cadrul institutiei dvs.?
S-au stabilit prin HOTARARE DE CONSILIU, ULTERIOR la un nivel mult inferior.
Atunci la acest salariu se va aplica gradatia de vechime.

Alte discuții în legătură

Incadrare inspector asistent REDROSEX30 REDROSEX30 Buna seara! Numele meu este Neli si lucrez la o primarie ddin jud. Alba. In vara anulul 2009 am absolvit Facultatea de Stiinte Juridice si Administrative ... (vezi toată discuția)
Ce salariu se acorda functionarului public la intoarcerea din concediu crestere copil pana la varsta de 2 ani cornyna1983 cornyna1983 Salarizare functionar public Sunt functionar public de executie in administratia publica : functia inspector, grad profesional superior, gradatia 4, ... (vezi toată discuția)
Calcul salariu bugetar (administratie locala) radmy radmy am o nelamurire si as dori daca ma puteti ajuta d-voastra cu un calcul la salar. sunt functionar public din anul 1999 la o primarie. am fost incadrata ... (vezi toată discuția)