avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 593 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN comercializare ceasuri cu localizare gps
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN comercializare ceasuri cu localizare gps

Buna ziua!

Ce cod CANE credeti ca ar fi ok pentru comert cu amanuntul al unor ceasuri smart cu localizare gps?

Este ok 4777 - "Comert cu amanuntul al ceasurilor si bijuteriilor, în magazine specializate"?

Subclasele din 474 - "Comert cu amanuntul al echipamentului informatic si de telecomunicatii în magazine specializate" nu includ articole electronice (ceasuri electronice smart).

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: emillius , utilizator 09:22, 14 August 2018
Scuze, cod CAEN.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amanet adibarbu27 adibarbu27 codul cael ptr activitatea caselor de amanet impune obiect unic de activitate , sau pate fi autorizat alaturi de alte activitati desfasurate de o societate? (vezi toată discuția)
Activitate principala caen vechi s-a impartit in mai multe. ce trec conform caen nou? adela05 adela05 Daca am ca domeniu principal 524 si activitate principal cod caen 5248 (codul vechi), ce trebuie sa trec acum, dupa noul cod caen, ca si domeniu si activitate ... (vezi toată discuția)
Sfaturi deschidere firma AngelaSimina AngelaSimina Buna ziua, Vreau sa imi deschid o firma si am nevoie de un pic de ajutor. Vreau sa vand produse alimentare in automate (produsele nu sunt facute de mine, ... (vezi toată discuția)