avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 633 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj

Daca cim a fost inchis in perioada de proba, din motive obiective se poate obtine adeverinta somaj?In acest caz se poate inchide cim cu 65(1)?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:20, 1 August 2018
Se poate inceta c.i.m. in baza art.65 C.mun., chiar daca salariatul era in perioada de proba.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mi se poate inchide contractul de munca fara acordul meu? eu sunt ... AlinaStefan85 AlinaStefan85 mi se poate inchide contractul de munca fara acordul meu.eu sunt in medical de azi 17.01.23 iar de la firma mi sa ca mi sa inchis contractul cu 16.01.23 desi ... (vezi toată discuția)
Desfiintare punct de lucru - somaj Arion Ramona Arion Ramona Buna ziua, am mai multi angajati pe care va trebui sa ii disponibilizez caci vom inchide punctul de lucru, aproximativ 10 pers. carora va trebui sa le dam ... (vezi toată discuția)
Concediere kiro kiro As vrea sa stiu daca exista variante de concediere ce pot sa imi permita sa iau somaj, cu exceptia aceleia in care angajatorul trebuie sa faca restructurari? (vezi toată discuția)