Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... ambasada poate sa introduca cererea de chemare in ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

ambasada poate sa introduca cererea de chemare in judecata ca mandatar?

Trebuie sa introduc o cerere de chemare in judecata la o instanta din Australia.
Insa mi se cere adresa australiana, ceea ce nu am si nici nu cunosc pe nimeni sa ma ajute.
Pot sa solicit ambasadei sa actioneze ca mandatar al meu introducand cererea de chemare in judecata de la sediul lor? Sau alta solutie?!
va puteti angaja un avocat local care sa va introduca el actiunea si va stabiliti adresa de corespondenta la cabinetul lui.
Desigur, dar ar costa 1 avere!!!
in cazul acesta poate va reconsiderati oportunitatea actiunii. nu stiu care e obiectul, dar ar trebui sa merite. drepturile omului, justitia, etc,, sunt obligatorii, dar nu sunt gratuite
Subiectul propus este daca are ambasada aceasta obligatie!
Nu costurile asistentei juridice prin avocat.
nu. dar puteti citi si aici:
[ link extern ]
adriandimitriu, utilizator