Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Firma recuperatoare poate executa silit un datornic,sa puna poprire pe salar?
Buna seara,
da, poate. Prin cesionarea ( cumpararea creantei). Dvs puteti contesta executarea silita
Nu poate fara un executor judecătoresc si fara sa existe o încuviințare de executare silita de la judecatorie
Imprumutul e luat de la un ifn unde nu e semnatura pe hartie,ci online.am inteles trebuie semnatura pe hartie

Petre Enache a scris:

Nu poate fara un executor judecătoresc si fara sa existe o încuviințare de executare silita de la judecatorie

Dacă V at bazat pe acest aspect sa nu plătiți ratele V ati inselat... dar aveți o sansa sa contestați in instanta executarea silita pornita de firma de recuperări... totul este sa mai fie răcita in termen contestația

Xm3n a scris:

Imprumutul e luat de la un ifn unde nu e semnatura pe hartie,ci online.am inteles trebuie semnatura pe hartie

Petre Enache a scris:

Nu poate fara un executor judecătoresc si fara sa existe o încuviințare de executare silita de la judecatorie

E adevărat că după codul civil3 luni nu se pot poprii salarul chiar acasă exista decizie la tribunal?