Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... loc parcare rural pe domeniul public
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

loc parcare rural pe domeniul public

pot parca masina pe rezerva drumului public strajuita de gardul vecinului fara sa.i blochez accesul sau vizibilitatea la poarta de intrare a proprietati acestuia?Va multumesc!
Banda de rezerva a drumurilor publice nu este pentru parcari. Puteti face opriri, nu parcari.