avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 624 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... CALCUL INDEMNIZATIE CONCEDIU MEDICALbun
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

CALCUL INDEMNIZATIE CONCEDIU MEDICALbun

Buna ziua. Aș dori sa stiu cum se calculeaza cuantumul brut al indemnizatiei de concediu medical (la care se va aplica cota de 25 % penru CAS), daca angajatul a realizat in ultimele 6 luni un venit brut de 7155 lei lunar (7155x6) și are concediu medical 5 zile cod 06, 100%, urgenta chirurgicala. Multumesc.

Alte discuții în legătură

Calcul contributii concediu medical 2011 ID CONT STRATEGY SRL ID CONT STRATEGY SRL Buna ziua Am rugamintea sa ma ajutati putin cu calculul concediului medical si al contributiilor aferente acestuia. Am concediu medical pe perioada 03 - 31 ... (vezi toată discuția)
Din ce salariu calculez cat voi primi in timpul concediului medical MihaelaAF MihaelaAF Buna ziua, am si eu o intrebare. Sunt gravida in 2 luni si as vrea sa cer la serviciu scurtarea programului cu 2 ore, ori sa primesc concediu medical pentru ... (vezi toată discuția)
Plata indemnizatie concediu medical alexandra-alteea alexandra-alteea Buna ziua Anul acesta am suferit un accident ce a fost incadrat accident de munca. Dat fiind faptul ca in urma acestuia am suferit o interventie chirurgicala ... (vezi toată discuția)