avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 503 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Carnet de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Carnet de munca

Sunt pensionar in strainatate. Unde pot gasi Carnetul de munca din Romania pe care l-am lasat in tara cand am plecat in strainatate in 1987? Am 20 ani lucrati in Romania, care sunt in evidenta in Carnetul de munca.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:53, 15 August 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Trebuie sa va interesati la firma unde ati lucrat sau la firma care a preluat arhiva fostei unitati.
Va multumesc. Voi urma sfatul dumneavoastra.
Despre ce intreprindere este vorba ?

Marea majoritarea a intreprinderilor existente din acea perioada nu mai exista.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Unde trebuie sa apelez una ziua Luntraru marcela Luntraru marcela Bună ziua sunt luntraru Marcela și vorbesc în numele tatalui meu care a ajuns la vârsta pensionarii pentru a depune dosarul de pensionare îmi trebuie o ... (vezi toată discuția)
Dobandirea cartii de munca , din anul 1989 FarkasM FarkasM Salut... ... fiind nou pe acest forum (nota 10; foarte util) as dori sa-ntreb cum pot sa-mi dobandesc Cartea de Munca ( asta daca denumirea nu s-a schimbat ... (vezi toată discuția)
Societati disparute Claudia Ghioc Claudia Ghioc am pe tatal meu care doreste sa-si depuna dosarul de pensionare la limita de varsta si cum i s-a pierdut carnetul de munca trebuie sa cautam societatiile la ... (vezi toată discuția)