Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Stagiu minim de cotizare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Stagiu minim de cotizare

Se poate introduce stagiu minim de cotizare pentru pensia de invaliditate, daca exista decizia CCR nr.680 din 26.06.2012 care spune ca nu? Multumesc.
Victor Romascu, utilizator
Da, se poate introduce un stagiu minim de cotizare.

Chiar CCR ,prin Decizia 680/2012, a mentionat ca : acordarea pensiei de invaliditate urmând a fi realizată în funcție de stagiul de cotizare efectiv realizat de persoana asigurată.