avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 257 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu de crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu de crestere copil

Buna ziua! Ma aflu in concediu de crestere copil, iar la 1 septembrie ma intorc la servici. La cate zile de cand depun eu dosarul de renuntare CCC trebuie sa depuna tatal dosarul de preluare CCC? Mentionez ca la 1 septembrie copilul va avea 11 luni doar. Multumesc!

Alte discuții în legătură

Stimulent insertie vs. luna tatalui Kazfer Kazfer Copilul implineste 2 ani la data de 01.09.2017. Mama se afla in concediu pentru cresterea copilului in varsta de pana la 2 ani, pana la data de 01.08.2017, ... (vezi toată discuția)
Concediu de o luna luat de tata penesmaria penesmaria Buna ziua! Am optat pentru CCC 1 an. Pe 12 septembrie implineste 1 an. Tatal vrea sa stea o luna acasa. In perioada 12 august- 12 septembrie ar trebui sa ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil 2 ani sau 1 an si 11 luni centru_cta centru_cta Buna ziua! va rog frumos sa-mi spuneti daca, conform noii legislatii care reglementeaza concediul de crestere copil va mai fi obligatorie acordarea celor 30 ... (vezi toată discuția)