avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 720 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Certificat de deces+certificat de casatorie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Certificat de deces+certificat de casatorie

Buna ziua,
Mama mea in varsta de 80 a fost recasatorita.Sotul dansei a decedat anul trecut.Copii acestuia din prima casatorie au dorit dezbatrea succesiunii.
Mama acum are alta locuinta, si doreste schimbarea buletinului.
La evidenta populatiei i se solicita cele doua acte.Copii refuza sa-i inapoieze documentele.
Se poate adresa organelor de politie pentru recuperarea lor?
Multumesc

Alte discuții în legătură

Schimbare card de identitate aquarius102 aquarius102 Buna seara, Am urmatoarea problema: buletinul meu expira in cateva zile, iar locuinta in care am domiciliul este a parintilor mei, sau, mai exact, era a ... (vezi toată discuția)
Inchiriere - contract valabil? ContSters303909 ContSters303909 De curand m.am mutat cu chirie intr.o garsoniera proprietara a vrut sa facem un contract de inchiriere dupa regulile ei: o foaie a A4 cu titlu \\"proces ... (vezi toată discuția)
Dacă nu am făcut dezbaterea moștenirii, la schimbarea de buletin ... Magie1 Magie1 Dacă nu am făcut dezbaterea moștenirii,ptr schimbarea de buletin mi se poate elibera cartea de identitate. (vezi toată discuția)