Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Locul de munca in cadrul CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Locul de munca in cadrul CIM

Buna seara,
Va adresez urmatoarea intrebare :
In cadul aceluiasi CIM, activitatea se poate desfasura atat la sediul angajatorului cat si la domiciliul angajatul, pe parcursul celor 40 ore/saptamana? Acest lucru poate fi negociat de catre cele doua parti, angajat si angajator?
Multumesc anticipat !
Da, poate fi negociat intre parti.

Salariații au posibilitatea de a munci de-acasă. Astfel, telemunca - forma de organizare a muncii prin care salariatul, în mod regulat și voluntar, își îndeplinește atribuțiile specifice funcției, ocupației sau meseriei pe care o deține, în alt loc decât locul de muncă organizat de angajator, cel puțin o zi pe lună, folosind tehnologia informației și comunicațiilor
[ link extern ]
Multumesc frumos!