Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Retinere bani din contul de salariu
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Retinere bani din contul de salariu

Buna seara! In 2015 mi s a vandut o proprietate de catre un executor judecatoresc, si in acel an nu au fost platite impozitele catre primarie .Aceste datorii au fost transformate in titlu executoriu. Astazi banca la care eu primesc salariu mi a retinut toti banii din contul respectiv, este posibil sa faca lucrul acesta, adica sa mi opreasca tot salariul? Va multumesc!.
Maxim 1/3 din salariu va putea popri daca exista un singur creditor.

Mergeti si vorbiti cu banca. Daca nu se rezolva, faceti contestatie la executare la Judecatorie in termen de 15 zile de la data la care ati aflat despre instituirea propririi.
Ionita Cristina Avocat, Avocat