Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Taxe și impozite pt srl
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Taxe și impozite pt srl

Buna ziua.
Am deschis un SRL neplătitor de tva in luna mai 2018 pt a accesa fonduri prin programul start-up ,in momentul de fata firma nu are activitate pt ca aștept sa înceapă perioada de depunere a proiectelor.
Îmi puteți spune va rog ce taxe sau declarații trebuie sa depun și la ce perioada ,pt ca momentan nu am un contabil Mulțumesc și felicitări pt site!
george-neagu, moderator
Daca ati optat sa fiti srl microintreprindere si sa platiti impozitul pe venitul microintreprinderii de 3% daca nu aveti salariati si 1% cand veti face angajari, atunci trimestrial pana pe 25 iulie pentru trimestrul 2, pana pe 25 octombrie pentru trimestrul 3 si tot asa,va trebui sa depuneti declaratia 100 pentru impozitul pe venitul microintreprinderii 3% chiar si cu zero.
george-neagu, moderator
Mulțumesc mult!