Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis anulat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis anulat

În baza articolului 114 alineatul 1 litera a sentința finală definitiva la 25 10 2017 a-și dori să-mi spuneți când pot să dau examenul din nou? Vă mulțumesc!
a) au trecut 6 luni de la data executării pedepsei amenzii sau a pedepsei în regim de privare de libertate ori la locul de muncă;
b) a trecut un an de la data grațierii pedepsei sau a rămânerii definitive a hotărârii judecătorești prin care s-a dispus suspendarea executării pedepsei sub supraveghere;

Depinde in ce a constat condamnarea
AvTudor_com, utilizator