Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Luna tatalui
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Luna tatalui

Buna ziua. Sunt in concediu de crestere copil 2 ani. Pe 10 iulie 2019 face 2 ani. Sotul ar dori sa intre o luna in ccc si anume in luna mai tot atunci ma voi intoarce si eu la munca pentru a primi stimulentul. Intrebarea mea este daca sotul a schimbat serviciul exact cand s.a nascut bebe tb sa aduca adeverinte de la vechiul servici? Indemnizatia se va calcula pe baza salariului 12 luni anterior datei nasterii copilului sau ultimele 12 luni de cand depune cererea pentru concediu?
Indemnizatia se va calcula pe baza salariului net realizat in cele 12 luni eligibile anterioare datei nasterii copilului