Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... DREPTUL LA APA POTABILA
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

DREPTUL LA APA POTABILA

CARE SUNT DREPTURILE CONSUMATORILOR CU PLATA LA ZI SI CARORA LI SE SISTEAZA FURNIZAREA APEI DIN CAUZA VECINILOR CU RESTANTE ?
In cazul neachitarii facturii de apa,furnizorul de servicii prin contract isi prevede dreptul sa sisteze provizoriu furnizarea utilitatilor pana la plata debitului
Asociatia de proprietari nu are dreptul sa restrictioneze furnizarea utilitatilor la rau platnici fara hotarare judecatoreasca definitiva