Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Problema REVISAL/ANAF D112
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Problema REVISAL/ANAF D112

Buna ziua. Intampin si eu cateva probleme si ar fi minunat sa ma puteti ajuta/lamurii daca ati trecut prin probleme de genul ...
Lucrez de 4 luni la firma actuala si sunt trecuta doar cu 2 luni defapt 1 luna intreaga pe prima nu o punem la socoteala.Ideea este ca astazi am luat legatura cu patronul si contabilul firmei si i-am rugat sa ma treaca si pe celelalte 2 luni in cauza ( iulie/august) pentru a fi in bazele ANAF,implicit pentru IMPRUMUT. Mi-au spus ca tocmai m-au trecut si chiar mi-au aratat un EXTRAS REVISAL in care apar cu cele 2 luni IULIE,AUGUST dar atunci cand verific pe ANAF (ONLINE) nu apar deloc doar cu acele 2 luni (05/06) si cam atat. Sunt sigur ca m-au trecut in REVISAL cu cele 2 luni despre care va vorbeam (07/08) dar de ce nu apar in D112 ANAF? Care e procedura si cum as putea rezolva? As aprecia enorm cateva raspunsuri sau lamuriri .Am mare nevoie de obtinerea acestui imprumut pentru un tratament. Va urez o zi frumoasa si sanatate!
octavianmateo96, utilizator
Buna ziua,

Daca nu va poate lamuri angajatorul adresati o intrebare la ANAF pe linkul de mai jos:

[ link extern ] /