Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Anuntare sarcina
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Anuntare sarcina

Daca o salariata anunta ca este insarcinata trebuie ca angajatorul sa anunte si ITM-ul?
Da .veti face adresa catre ITM prin care anuntati ca aveti o salariata gravida si atasati si cele aduse de la medic de dansa.Angajata trebuie sa va prezinte o adeverinta de la medic cu starea sa de graviditate.Totodata trebuie sa anuntati si medicul de medicina a muncii.
luminita29, utilizator
Buna dimineata. Anuntarea se face in scris...Pentru alte detalii
www.avocatnet.ro/forum/discu...
Ionut.ion, utilizator
Multumesc!