avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 740 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... adeverinta medicala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

adeverinta medicala

o adeverinta medicala emisa intr un stat UE este acceptata de catre instantele din Romania? intr un dosar penal.....
pe scurt...o adeverinta de la un medic legist dintr un stat UE ....intr un dosar penal pentru loviri si alte violente
Ultima modificare: Joi, 13 Septembrie 2018
Bencipici, utilizator
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 20:59, 13 Septembrie 2018
Puteti prezenta ce acte doriti, instanta decide daca le accepta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen plangere penala pt. lovire xuser xuser In cat timp trebuie sa depun plangerea penala pt. lovire? Mentionez ca am stat 5 zile in spital, dupa care am mai primit 8 zile de la medicul legist. ... (vezi toată discuția)
Proces neechitabil, termen prescriptie, cedo carepecare carepecare Buna ziua, sunt parte vatamata intr-un proces de loviri si alte violente. Posed un raport medico-legal (emis de un serviciu judetean) care din pacate nu este ... (vezi toată discuția)
Cum sa procedez melania20 melania20 Sunt casatorita cu o fetita minora de 2 ani si sotul meu ma agreseaza fizic si psihic. Vreau sa imi scot maine certificat medico legal si vreau sa stiu ce pot ... (vezi toată discuția)