Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... justificare refuz prelevare mostre biologice
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

justificare refuz prelevare mostre biologice

In ce cazuri ar putea fi justificat si ce se invoca la refuzul sau sustragerea de la prelevarea de mostre biologice
pana acum nu a existat nici un caz de achitare ?
A fost un caz in care pedeapsa pentru aceasta sustragere era mai mica decat cea pentru omor facut de sofer baut. Deci totul depinde de circumstante si cum nu aveti un avocat pe loc...
evident ca era mai mica pedeapsa pentru aceasta infractiune.....in aceasta nu este nimic surprinzator