avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... justificare refuz prelevare mostre biologice
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

justificare refuz prelevare mostre biologice

In ce cazuri ar putea fi justificat si ce se invoca la refuzul sau sustragerea de la prelevarea de mostre biologice
pana acum nu a existat nici un caz de achitare ?
Cel mai recent răspuns: Bencipici , utilizator 08:34, 14 Septembrie 2018
A fost un caz in care pedeapsa pentru aceasta sustragere era mai mica decat cea pentru omor facut de sofer baut. Deci totul depinde de circumstante si cum nu aveti un avocat pe loc...
evident ca era mai mica pedeapsa pentru aceasta infractiune.....in aceasta nu este nimic surprinzator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Refuzul la prelevarea de mostre biologice Bencipici Bencipici In ce cazuri ar putea fi justificat si ce se invoca la refuzul sau sustragerea de la prelevarea de mostre biologice infractiune prevazuta de art.337 Cod penal (vezi toată discuția)
Buna seara , noaptea trecuta am fost prins la volan sub influenta ... Mlv07 Mlv07 Buna seara , Noaptea trecuta am fost prins la volan sub influenta bauturilor alcoolice ,la etilotest am avut 0,50. In drum spre spital ptr recoltare probe de ... (vezi toată discuția)
Probleme , niste raspunsuri va rog buli83 buli83 buna ziua , mi sa retinut permisu de conducere , eram stationat in Peco , mi sa spus ca am circulat cu o viteza de 109 km , am suflat in etilotest , nici macar ... (vezi toată discuția)