Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general SRL fara angajati
Discuție deschisă în Contabilitate în general

SRL fara angajati

Buna ziua,
Am o firma de print pe texile si am primit o amenintare de la o doamna care locuieste peste drum de sediul firmei mele (pentru ca am parcat langa geamul de la casa dansei) ca imi va trimite toate controalele posibile. Eu sunt administrator iar sora mea este asociat. Deocamdata nu avem contracte pentru ca lucram in alta parte insa mergem dupa programul nostrum de lucru la sediu, eu ca si administrator ma ocup si de partea contabila si de efectuarea comenzilor. Ce rau poate sa imi faca? Am facturi pe ceea ce am achizitionat emit de asemenea facturi la toate comenzile pe care le realizez. Cu ce ar trebui sa fiu pregatita pentru un control?
Va multumesc!
Buna ziua,

Trebuie sa aveti in principal Registrul unic de control ptr sediul firmei, documentele societatii (act constitutiv, CUI), autorizatie de functionare de la primarie daca aveti magazin/depozit in spatiul respectiv. Numai daca este cazul: autorizatie sanitara ,sanitar veterinara (magazin alimentar de ex) ,aviz de mediu,PSI, ITM , reclame luminoase,difuzare de muzica.

Constantin Vera, Contabil