avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cerere arest preventiv
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cerere arest preventiv

intrebare proasta......inculpatul poate sa ceara arestul preventiv?
ideea.....in perioada de suspendare am comis o infractiune...deci aproape sigur va fi o pedeapsa cu executare....nu e nici o portita sa ajung in arest la domicilui? :) avand in vedere ca in acest timp stau acasa si perioada va fi scazuta din pedeapsa......

Alte discuții în legătură

Recidivist direct la arest? oltul oltul buna ziua sunt in perioada termenului de incercare..daca voi fi prins ca am comis inca o infractiune (inselaciune,prejudiciu 450 lei,un act material) ce se ... (vezi toată discuția)
Am primit time served in sua, cum procedez mai departe ? stef56 stef56 dupa 2 ani si 2 luni de arest preventiv in sua, am primit ( in urma recunoasterii vinovatiei) o sentinta de time served adica ceea ce am executat este egal cu ... (vezi toată discuția)
Condamnare în strainatate.transfer condmanat in românia. alexandraaler alexandraaler Buna ziua!Am si eu o nelamurire sper sa ma ajutati! Daca o persoana savarseste in strainatate o infractiune ,aceasta ispaseste cam3 sferturi din pedeapsa la ... (vezi toată discuția)