Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Calcul salariu
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Calcul salariu

Buna ziua. Eu am salariul net 1165 lei. Pe card, ne pune lunar 1125-1140 aproximativ si diferenta pana la 1165 o primim sub forma de bonuri de masa..Am fost plecată în concediu de pe 29 iulie-09 august. Dupa pontaj, pana la data de 31 august inclusiv am mai lucrat 117 ore.
Ma puteti ajuta sa calculez cat mai am de primit din salariul lunar? Fără banii de concediu. Aceștia i-am primit înainte să plec pe tot anul, pentru ca am avut si in februarie 10 zile .
george-neagu, moderator
Buna ziua
Cum vor fii contributiile in cazul in care contractul de munca este incheiat in asa fel: Salariatul lucreaza la o firma cu 8 ore pe zi, pentru un salariu de 1900 lei pe luna conform CIM. Dar in urma isi mai face un CIM cu o alta firma pentru un salariu de 1900 lei pe luna, dar cu un program de 4 ore/zi, 20 de ore/saptamana. Deci in total lucreaza 12 ore pe zi. Mentionez ca locul de munca baza fiind acela cu 8 ore/zi.

Multumesc pentru raspuns
yume21, utilizator
La CIM- ul cu 4h nu se mai aplica deducerea, deci platesti mai mult la impozit decat la CIM-ul cu 8h.