avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 807 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Calcul salariu
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Calcul salariu

Buna ziua. Eu am salariul net 1165 lei. Pe card, ne pune lunar 1125-1140 aproximativ si diferenta pana la 1165 o primim sub forma de bonuri de masa..Am fost plecată în concediu de pe 29 iulie-09 august. Dupa pontaj, pana la data de 31 august inclusiv am mai lucrat 117 ore.
Ma puteti ajuta sa calculez cat mai am de primit din salariul lunar? Fără banii de concediu. Aceștia i-am primit înainte să plec pe tot anul, pentru ca am avut si in februarie 10 zile .
Ultima modificare: Marți, 18 Septembrie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: alina brandusan , utilizator 08:46, 22 Septembrie 2018
Buna ziua
Cum vor fii contributiile in cazul in care contractul de munca este incheiat in asa fel: Salariatul lucreaza la o firma cu 8 ore pe zi, pentru un salariu de 1900 lei pe luna conform CIM. Dar in urma isi mai face un CIM cu o alta firma pentru un salariu de 1900 lei pe luna, dar cu un program de 4 ore/zi, 20 de ore/saptamana. Deci in total lucreaza 12 ore pe zi. Mentionez ca locul de munca baza fiind acela cu 8 ore/zi.

Multumesc pentru raspuns
Ultima modificare: Vineri, 21 Septembrie 2018
yume21, utilizator
La CIM- ul cu 4h nu se mai aplica deducerea, deci platesti mai mult la impozit decat la CIM-ul cu 8h.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariul pe cim luissiana luissiana Buna ziua, in CIM cu timp partial de lucru (4h) salariul se specifica la nivel lunar (intreg) urmand sa se plateasca echivalentul celor 4 ore(adica jumatate) ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie concediu de odihna dupa concediu fara plata daniel412 daniel412 Lucrez part-time (4h) la o firma si as vrea sa-mi iau concediu fara plata pentru finalizarea licentei (pe care o sustin vara aceasta) si mi s-a spus ca daca ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie concediu de odihna dupa concediu fara plata daniel412 daniel412 Lucrez part-time (4h) la o firma si as vrea sa-mi iau concediu fara plata pentru finalizarea licentei (pe care o sustin vara aceasta) si mi s-a spus ca daca ... (vezi toată discuția)