avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 347 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... PROBLEME CU ANRP
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

PROBLEME CU ANRP

In certificatul emis de primarie in 1944 suprafete casei si a magaziilor si patulelor este corecta, dar in inventarul anexa la procesul de nationalizare suprafetele sunt ireale. Ce e de facut in aceasta situatie disperata ? De exemplu in certificat scrie ca conacul a avut 540 mp, iar in inventarul facut de comunisti scrie ca are 6 mp. ( o bataie de joc strigatoare la cer ). La fel magaziile si patulele care au au intre 120 si 203 mp, in inventarul comunist apar ca au niste suprafete de 18-20 mp.
Ultima modificare: Miercuri, 19 Septembrie 2018
Lisonelta400, utilizator

Alte discuții în legătură

Probleme cu anrp Lisonelta400 Lisonelta400 In anul 1944 primarul a emis un certificat bunicilor mei in care sunt mentionate suprafetele tuturor imobilelor. Eu vreau sa folosesc acest act la ANRP, dar ... (vezi toată discuția)
După ce ordin calculau notarii succesiunile în anul 2010? Lisonelta400 Lisonelta400 Buna ziua . Dupa ce ordin au calculat notarii succesiunile in anul 2010? Stiu ca din anul 2011 se calculeza dupa ordinul 46/C din 2011. Dar in 2010 dupa ce ... (vezi toată discuția)
Suprafete trecute eronat de catre comunisti in actul de nationalizare Lisonelta400 Lisonelta400 Bunicul meu a avut un conac cu parter si etaj de 270 mp, magazie de 180 mp, patul de 120 mp, grajd de 200 mp. In actul de nationalizare comunistii au scris ca ... (vezi toată discuția)