Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... PROBLEME CU ANRP
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

PROBLEME CU ANRP

In certificatul emis de primarie in 1944 suprafete casei si a magaziilor si patulelor este corecta, dar in inventarul anexa la procesul de nationalizare suprafetele sunt ireale. Ce e de facut in aceasta situatie disperata ? De exemplu in certificat scrie ca conacul a avut 540 mp, iar in inventarul facut de comunisti scrie ca are 6 mp. ( o bataie de joc strigatoare la cer ). La fel magaziile si patulele care au au intre 120 si 203 mp, in inventarul comunist apar ca au niste suprafete de 18-20 mp.
Lisonelta400, utilizator