Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept de trecere cale de acces
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept de trecere cale de acces

Am in proprietate un teren situat in Bucuresti,este dreptunghiular invecinat la 2 strazi,mentionez ca am doar vecinatate nu si iesire/cale de acces catre un drum public,,iar una din posibilele cai de acces este traversarea unui trotuar de 4 metri latime care da la un bulevard mare circulat intens ,o statie ratb chiar in fata pe toata latimea terenului meu,un scuar de iarba verde , un stalp de lumina,si stationare interzisa,pe cand cealalta cale de acces este blocata de o parcare A.D.P,care este dispusa pe toata latura mea avand locuri de parcare perpendicular ,intre mine si un drum public secundar pe circa 3m lungime fata de drumul public ,si 13 m latime pe toata latimea terenului meu.Mentionez ca in acte , vecinatatile,sunt cu bulevardul,la nord,respectiv parcare adp la sud,iar lateralele sun ocupate de vecini care au contructii realizate .Cum trebuie sa procedez?
rr1967, utilizator
Doresc si reprezentare legala.