Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... recurs
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

recurs

Buna ziua. Am cerut fostului angajator ,prin instanta o diferenta de spor de periculozitate ,stipulat in CCM. Am pierdut procesul desi , am castigat acelasi lucru in alte 3 procese identice , la Curtea de Apel Iasi si la Curtea de apel Timisoara . As dori sa stiu daca , mai pot contesta undeva decizia Curtii de Apel Timisoara , pentru ca mi se pare ciudat sa se contrazica ei pe ei . Nici nu cred ca au citit speta .
Va multumesc .
Decizia Curtii de Apel nu mai poate fi atacata decat cu o cale extraordinara de atac- contestatie in anulare si/sau revizuire.

Acestea pot fi exercitate numai in termenele si pentru motivele expres prevazute de Codul de procedura civila, astfel : Contestația în anulare este reglementata de art. 503-508, iar revizuirea de art.509 - 513 .