avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 697 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Indemnizatie doctorat privat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Indemnizatie doctorat privat

Buna ziua,

Am obtinut titlul de doctor in psihologie anul acesta si lucrez ca profesor de psihologie medicala intr o institutie privata. Am dreptul la indemnizatie?
Ultima modificare: Duminică, 23 Septembrie 2018
Margot89, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:28, 23 Septembrie 2018
Numai daca asa ceva este mentionat in c.i.m., in c.c.m. aplicabil sau in reg.intern al angajatorului.

Prevederile legale referitoarea la acordarea sporului se aplica numai sectorului bugetar.
Ultima modificare: Duminică, 23 Septembrie 2018
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, lucrez in sectorul privat (corporatie multinationala), ... cristina.nicolae951 cristina.nicolae951 Buna ziua, lucrez in sectorul privat (corporatie multinationala), va rog sa imi spuneti daca se acorda sporul de doctorat? Multumesc! (vezi toată discuția)
Daca faci doctoratul conteaza la salariu, daca lucrezi la buget? inchiriez2012 inchiriez2012 daca termini doctoratul, conteaza la salariu daca lucrezi la buget?la un moment parca primeai 15% din salariu de baza....si conteaza ca doctoratul sa fie in ... (vezi toată discuția)