Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Indemnizatie doctorat privat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Indemnizatie doctorat privat

Buna ziua,

Am obtinut titlul de doctor in psihologie anul acesta si lucrez ca profesor de psihologie medicala intr o institutie privata. Am dreptul la indemnizatie?
Margot89, utilizator
Numai daca asa ceva este mentionat in c.i.m., in c.c.m. aplicabil sau in reg.intern al angajatorului.

Prevederile legale referitoarea la acordarea sporului se aplica numai sectorului bugetar.
Cornel Vasile, Consilier juridic