Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, lucrez in sectorul privat (corporatie ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, lucrez in sectorul privat (corporatie multinationala), ...

Buna ziua, lucrez in sectorul privat (corporatie multinationala), va rog sa imi spuneti daca se acorda sporul de doctorat? Multumesc!
Nu exista obligativitate, numai daca este prevazut in contractul colectiv de munca (sau contractul individual de munca).
Se acorda in condiile in care este prevazut in reg.intern, in c.i.m. sau in c.c.m. aplicabil .. legea este pentru sectorul bugetar.