avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 460 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... titlu de doctorat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

titlu de doctorat

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti daca in prezent exista baza legala de acordare a sporului de doctorat.
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:52, 13 Martie 2014
Nu mai exista un astfel de act normativ. Pentru sectorul privat , acordarea acestui spor poate fi reglementata in reg.intern al angajatorului, in c.i.m. sau in c.c.m. aplicabil.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, lucrez in sectorul privat (corporatie multinationala), ... cristina.nicolae951 cristina.nicolae951 Buna ziua, lucrez in sectorul privat (corporatie multinationala), va rog sa imi spuneti daca se acorda sporul de doctorat? Multumesc! (vezi toată discuția)
Spor pentru responsabil cu protectia datelor SpinuA SpinuA Va rog, daca stie cineva.. pentru responsabilul cu protectia datelor, se acorda vreun spor? Unde gasesc scris acest lucru? Multumesc pentru raspuns! (vezi toată discuția)
Indemnizatie doctorat privat Margot89 Margot89 Buna ziua, Am obtinut titlul de doctor in psihologie anul acesta si lucrez ca profesor de psihologie medicala intr o institutie privata. Am dreptul la ... (vezi toată discuția)