avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna

Bună ziua! Sunt angajată într-o fabrică de bijuterii din 7 iunie 2016. Din luna mai 2018 sunt in concediu medical din cauza unei probleme oncologice, concediul fiind pe codul 14 .
Întrebarea mea este dacă am dreptul la concediul de odihnă în timp ce sunt in medical?
Țin să menționez că medicalul va mai dura cel puțin un an de zile și ultimii bani pe concediul de odihnă au fost în luna august 2017.
Mulțumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: luminita29 , utilizator 11:26, 27 Septembrie 2018
Aveti dreptul la concediul de odihnă pentru perioada aferenta concediului medical.
in timp ce sunteti in medical nu aveti cum sa luati concediu de odihna.il veti lua dupa ce terminati concediul medical. perioada de calcul a zilelor de concediude odihna include si perioada in care ati stat in medical

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediul de odihna silvivien silvivien Lucrez in invatamant si din 17 ian. 2017 pana la 15 iunie 2018 sunt in concediul medical, cod 14. De la 15 iunie 2018 pot sa imi iau concediul de odihna. Va ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil elamarius elamarius buna seara,lucrez la o fabrica din 22.11.2013 si ianuarie 2015 am aflat ca sunt insarcinata, problema este ca in decembrie2014 am avut 5 zile de concediu fara ... (vezi toată discuția)