Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna

Bună ziua! Sunt angajată într-o fabrică de bijuterii din 7 iunie 2016. Din luna mai 2018 sunt in concediu medical din cauza unei probleme oncologice, concediul fiind pe codul 14 .
Întrebarea mea este dacă am dreptul la concediul de odihnă în timp ce sunt in medical?
Țin să menționez că medicalul va mai dura cel puțin un an de zile și ultimii bani pe concediul de odihnă au fost în luna august 2017.
Mulțumesc anticipat!
Aveti dreptul la concediul de odihnă pentru perioada aferenta concediului medical.
in timp ce sunteti in medical nu aveti cum sa luati concediu de odihna.il veti lua dupa ce terminati concediul medical. perioada de calcul a zilelor de concediude odihna include si perioada in care ati stat in medical